Printkop van Canon schoonmaken? Zo doe je dat!

Door , maandag 19 september 2022 om 17:36 - Algemeen | Doe-het-zelf | Tutorials

In ons vorige artikel hebben we uitgelegd hoe je de printkop van HP cartridges kunt schoonmaken, om zo te kijken of het problemen in slechte printkwaliteit kan oplossen. Ook hebben we hierbij verteld dat het alleen geldt voor de HP cartridges, omdat Canon, Epson, Brother etc. andere soort printsystemen en cartridges gebruiken.

In dit artikel leggen we uit hoe je de Canon printkoppen kunt schoonmaken. Dit is wel een wat moeilijker klusje, omdat bij veel Canon’s de printkoppen niet op de cartridge zelf zitten maar in de printer. Maar het is goed te doen als je de stappen in dit artikel volgt.

Het voordeel van het zelf reinigen is dat het minder inkt verbruikt en veel grondiger is. Hetzelfde resultaat zou in theorie ook bereikt kunnen worden door meerdere keren de reiniging via de software uit te voeren, dit gebruikt alleen veel inkt en zal echte opstoppingen niet verhelpen.

Let op:

Hoewel er niets mis kan gaan als je onze stappen netjes opvolgt – is dit alles wel op eigen risico!

Stap 1) Open de printer

Open de printer. Je kunt de inkt cartridges bij Canon makkelijk bereiken door de bovenste plaat op te tillen. Indien de printer aan staat, komt de wagen met de cartridges, na even wachten, vanzelf naar voren.

Stap 2) Verwijder de cartridges

In de wagen zie je de 5 cartridges zitten. Pigment zwart, zwart, geel, magenta en cyaan. Verwijder deze voorzichtig uit de printer. Ze kunnen gemakkelijk verwijderd worden door het lipje aan de voorkant tegen de cartridge aan te duwen. Hierdoor schieten ze vanzelf los. De cartridges kunnen inkt lekken die moeilijk uit kleding te wassen is, dus zorg ervoor dat de spuitmondjes van de cartridges nergens tegen aan komen.

Als er inkt op je handen belandt is het moeilijk om dit er af te krijgen. Je kan met behulp van dit artikel je handen schoonmaken.

Stap 3) Verwijder de printkop

Hier zie je de printkop. Deze kun je loshalen door de klem naar achter te trekken. Na deze stap kun je de printkop uit de wagen halen. Kantel de printkop naar voren en trek hem dan naar je toe. Dit moet met een vloeiende beweging gaan. Indien je weerstand voelt, controleer of de vergrendeling goed los is.

Een Canon printkop (intern in de printer)
Een Canon printkop.

Stap 4) Maak de printkop schoon

Bovenkant van een Canon printkop. Omcirkeld: Rubbertjes.

Trek één voor één de rubbertjes er af. Zie bovenstaande foto. Nu is het tijd om de printkop schoon te maken. Zet de kraan aan op heet water, en spoel de printkop schoon onder het water. Draai de printkop om en spoel deze kant ook goed schoon. Dit duurt een tijdje maar zodra er geen inkt meer met het spoelen mee komt, dan is de printkop schoon.

Laat de printkop drogen, of dep deze voorzichtig droog met een doekje. Indien je een föhn gebruikt, zet deze dan niet op de hete stand! Als je met links de printkop vasthoudt en met rechts de föhn bedient, dan merk je dat je de juiste temperatuur hebt als je linkerhand niet te warm of zelfs heet wordt.  Zorg ervoor dat er geen stof of papierresten blijven hangen aan. Dit is juist wat je nu probeert weg te krijgen! Plaats daarna weer de rubbers terug.

Stap 5) Plaats de printkop terug

Maak de printkop goed droog met een handdoek en keukenpapier. Plaats de printkop terug in de printer, en klik de cartridges terug in de printkop. Als je de printer weer dicht doet, hoor je de wagen weer teruggaan in de printer.

Stap 6) Draai een reinigingsprogramma in de software

In de Canon printer software kun je een reinigingsproces uitvoeren, en de printkoppen opnieuw uitlijnen. Voer deze processen uit zodat de inkt weer goed door de printkop stroomt. Het kan namelijk zo zijn dat er wat vocht in de printkop overblijft na het reinigen.

Na deze stappen heb je handmatig de inkt- en papierresten kunnen verwijderen uit de printer. Dit is iets wat niet gedaan kan worden met het reinigingsprogramma voor de printkoppen. Draai nu een testafdruk uit en bekijk het resultaat!

Krijg je een foutmelding op je printer? Lees dan ons artikel over Veelvoorkomende Canon foutmeldingen.

Als je na deze stappen het toch nog niet helemaal snapt, kun je de onderstaande video bekijken voor verdere uitleg met beeld:

Laat een reactie achter

Bedankt voor het achterlaten van een reactie, we waarderen het zeer! Houd er rekening mee dat opmerkingen worden gemodereerd en

rel="nofollow"
in gebruik is. Dus, gebruik géén spammy trefwoord of domeinnaam als uw 'naam' — dit zal verwijderd worden. Laten we in plaats daarvan een persoonlijk en zinvol gesprek houden. Bedankt!

*

415 reacties

  1. Alexander schreef:

    Hallo,

    ten eerste enorm bedankt voor het delen van deze info!
    ik heb de koppen nu driemaal op deze wijze gereinigd, diverse keren dieptereiniging gedaan met de software maar er komen alleen maar witte papiertjes als resultaat.
    snap er niets meer van….

    ps.. het gaat om een canon ip4200.

    goedegroet,
    Alexander

  2. Ferdi schreef:

    Geweldige tip. En super eenvoudig uit te voeren. Mijn printer (Canon MP640) deed één kleur (Magenta) niet meer. Even de onderste halve cm van de printkop in een bakje met wat water gezet, paar keer ververst en de printer doet het weer fantastisch. Dank voor de goede, heldere uitleg!

  3. Kees Strampraad schreef:

    Ik heb een Canon MP230 printer en wil graag de printkoppen reinigen. IK werk met Ubuntu. Kan iemand mij helpen?
    Bij voorbaat dank.

    • Martijn Oud schreef:

      Beste Kees,

      Hoe dit exact werkt met Ubuntu durf ik niet te zeggen. Is er een printerprogramma waar u onder andere de inktniveau van de cartridges kunt bekijken? Hier zal waarschijnlijk ook een optie zijn voor “reinigen” of “onderhoud”.

      Wel belangrijk om te weten is dat de printkop op de cartridges zelf zit en NIET in de printer (zoals in dit artikel). Een cartridge vervangen zorgt dus ook direct voor een nieuwe / schone printkop.

  4. Delahaye Mireille schreef:

    Geachte
    Bedankt voor deze oplossing.
    Ik heb zonder veel moeite de printerkoppen kunnen verwijderen en zoals beschreven gereinigd.
    Dank voor deze informatie
    groeten,
    Mireille

  5. Rene van Beek schreef:

    Leuk,maar hoe werkt deze “oplossing” bij een MP 270 ???
    Daar zit een langwerpig aluminium ding wat ik er niet uit krijg….(in ieder geval niet zonder moker!!).
    Leg het aub even in simpel Hollands uit en niet met computer woorden.

    Dank u!!

  6. Jan schreef:

    Ik had ook een B200 fout op mijn Canon MP640. Heb alles gedaan wat hierboven stond. Printkop nacht laten staan in water. Afspoelen met lauw water. Dagje drogen. Daarna tijdens opstarten met klep omhoog en terwijl de printkop halverwege rijdt de klep weer dicht. Daarmee omzeil je de B200 foutmelding. Hij heeft het 5 bladzijden gedaan, daarna dezelfde foutmelding en niet meer aan de praat te krijgen. Printer is een jaar of drie oud en niet intensief gebruikt. Slechte reclame voor Canon. Stap nu over op Brother.

  7. Brigitte schreef:

    Heel erg bedankt hiervoor, vreesde al dat ik een nieuwe printer moest kopen, had de printer al een paar maanden niet meer gebruikt. Maar met een schaaltje water en een plantenspuit heb ik de printkop weer schoon gekregen en kan ik weer printen. Goed om te weten voor een volgende keer, heb namelijk al eerder een printer weggedaan, waar waarschijnlijk de printerkop verstopt was.

  8. Hasevoets schreef:

    Hallo, wie kan mij helpen.,
    Ik heb hier een printer ip 4700. Heb zonet de printerkop gekuist met met lauw water,gedroogd en de nieuwe cartridges geplaatst. De printer start op de wagen van de cartrigdes gaat heen en weer waarna het groen lampje en het oranje afwisselend branden. groetjes,

    Rudy.

  9. linda schreef:

    hoi
    Ik heb een canon all in one printer. een mg 5350 pixma. Hij geeft foutmelding 5011 aan. Het lukt me niet om hem te resetten. Ik weet dat het aan de printkop ligt. Maar de printkop komt niet naar het midden zodat je dat ding er niet uit kan halen

  10. Hermien Roet schreef:

    Bart heb je ook een uitleg hoe je de reiniging van de inktkoppen kunt doen bij de Canon MP970? Deze is anders als bij het type dat je als voorbeeld gebruikt hebt.
    B.v.d.

    Groeten Hermien Roet.

  11. Willem van 't Hof schreef:

    aug.25, 2014 om 15.00 printer MP-540 van 2009
    20 juli,2014 voor het laatst geprint.
    na een printje in zwart wit, B200 geinformeerd bij Canon, printerkop is defect, een kop is duurder dan een printer, advies koop een nieuwe printer,
    Heb div. sites bekeken of mijn nog redelijke volle patronen te gebruiken waren?
    Bij toeval op deze website alles gedaan zoals beschreven,gereinigd, gedroogd,printerkop terug geplaatst en bleef storingvrij vervolgens
    met instellingen de kop met inkt gereinigd en uitgelijnd, perfect en reuze bedankt.

  12. Peter schreef:

    Sinds een paar dagen print mijn printer, MP600 zwart nog maar voor de helft. De reininging zoals hierboven vermeld heb ik uitgevoerd en alle kleuren zijn perfect. Bij het controleblad zie ik alle balken en kleuren, maar bij de zwarte bovenste balk alleen de bovenste helft, tot ongeveer de helft van de letters. Weet iemand waar dit aan kan liggen?

  13. R.Noordermeer schreef:

    Kon niet meer printen met de Mp640, printerkop schoon gemaakt met printerkopreiniger en ook verschillende malen een dieptereiniging uitgevoerd maar niets hielp. Vanmorgen de printerkop er opnieuw uitgehaald en met warm water gespoeld tot er geen intresten meer uitkwamen en daarna droog geföhnd en alles werkt weer als een trein, geweldig.

  14. sjef claassen schreef:

    Had canon ip 90 gekocht via marktplaats. Zwart zat verstopt en ik heb hem nooit open gekregen. Printerkop nachtje in lauw water en de volgende morgen sloeg de printer steedsuit (kortsluiting). Hij rammelt nu wdl weer, maar geeft steeds alarm. Ik zou de printkop nooit meer een nachtje in het water laten liggen. Overigens ik lees steeds dat er zoveel bagger loskomt, bij mij zag het water er de volgende dag nog uit als een glaasje spa blauw.

  15. marko schreef:

    hallo wat voor een cartridge kan ik het beste in een mp 550 doen alvast bedankt marko

  16. frank schreef:

    ik heb een MP 970 uit 2007.
    Altijd perfekt gewerkt met originele cartridges.

    Nu heb ik sinds kort een zwarte inktstreep in de lengte van het blad. Ik heb al een onderhoudprocedure gestart via de software maar de streep gaat niet weg.
    Kan het zijn dat de waste container vol zit?
    Of wat ik hieraan doen?

  17. Bert Faber schreef:

    Dit artikel heeft mij ontzettend goed geholpen. Mijn bijna 3 jaar oude Canon Pixma 3600 printer had kuren met het afdrukken: dubbele letters, verspringende verticale lijnen, slechte afdrukken, kortom een puinhoop. Printkoppen reinigen en uitlijnen, niets hielp. Ik was ten einde raad en dacht aan een mechanisch defect.
    Toen de printkoppen schoongemaakt volgens bovenstaande instructies en het wonder gebeurde: perfecte afdrukken en geen verspringende lijnen meer!
    Heel veel dank Bart, je hebt me een grote dienst bewezen, ik zat er al over te denken een andere printer te kopen. Voortaan reinig ik de koppen op deze manier.

  18. Ron schreef:

    Hele goede tip.
    Ik zat met hetzelfde probleem en zag allerhande zogenaamde middeltjes ( te bestellen bij 123 inkt) staan.
    Een fantastische verkooptruc en een fantastisch mooi verhaaltje erbij maar dus complete onzin.
    Dit werkt veel beter!

    De mensen met zorgen over de contactpuntjes.

    Je moet het natuurlijk geen dagen of weken laten staan en zorgen dat er geen middelen in het water zitten die corrosie veroorzaken ( bijvoorbeeld zout).
    Corrosie zorgt voor slecht contact ( zeg maar roest bij ijzer). Zo lang je de contactpunten schoon houd is er niets aan de hand.

  19. Gert schreef:

    Mijn Printer Canon Pixma MP510 print geen zwart meer. Ik heb de cartridges eruit gehaald en de printkop gereinigd in lauw water als hierboven omschreven.
    na drogen printkop terug gezet en cartrdges weer aangebracht. Ook dan wordt zwart (cartridge PKGB) niet geprint. Ik kan wel kleur printen door bv de tekst te markeren en b.v. blauw te maken.
    Haal ik de printkop er weer uit en zet deze op een stukje keukenpapier dan komen er ter plaatse van de “spuitmonden” wel afdrukken op het papier in de kleuren die daarbij horen (zwart (een “lange” streep) en blauw, magenta en geel elk in een korte streep) overeenkomende met de spuitmond). Het kan dus m.i. niet aan een verstopte spuitmond liggen.
    Er wordt ook geen foutmelding gegeven
    Kunnen de contacten van printkop en machine (mogelijk met een beetje alcohol) worden gereinigd?
    Misschien een ander mogelijk falen waardoor zwart niet wordt geprint? En hoe dit te verhelpen?

  20. 'debbie schreef:

    hallo..ik heb van me werk een printer gekregen.. het is een printer canon pixma ip 3500 .ik krijg nu een melding service 5200…de printer zelf knippert groen geel..afwisselend..nu lees ik hier over verschillende manieren om een printkop schoon te maken..wat is nu de beste methode? resette heb ik ook al geprobeerd maar dat wou die ook niet..alles geprobeerd op google maar niks…

    ik hoop dat jullie me kunnen helpen.

    MVG Debbie

  21. Gert schreef:

    Mijn Printer Canon Pixma MP510 perint geen zwart meer. Ik heb de cartridges eruit gehaald en de printkop gereinigd in lauw water als hierboven omschreven.
    na drogen printkop terug gezet en cartrdges weer aangebracht. Ook dan wordt zwart (cartridge PKGB) nog steeds niet geprint. Ik kan wel kleur printen door bv de tekst te markeren en b.v. blauw te maken.
    Haal ik de printkop er weer uit en zet deze op een stukje keukenpapier dan komen er terplaatse van de “spuitmonden” wel afdrukken op het papier in de kleuren die daarbij horen (zwart (een “lange” streep) en blauw, magenta en geel (elk in een korte streep) overeenkomende met de spuitmond). Het kan dus m.i. niet aan een verstopte spuitmond liggen. Kunnen de kontacten van spuitkop en machine (mogelijk met een beetje alcohol) worden gereinigd?

  22. Gert B schreef:

    Bedant voor je handleiding, Bart
    Ik had gisteren ook ineens geen zwart meer uit de printer. (patroon PBGK). Volgens de boven beschreven methode de printkop van mijn Canon Pixma MP510 gereinigd.en daarna gedroogd en terug geplaatst. bij de spuitmondjescontroleprint worden alleen de kleuren geprint en blijft de controlelijn voor PBGK leeg. dus daar komt niets van op papier. opnieuw de patronen en printkop eruit gehaald. Ook de printkop en deze op een velletje keukenpapiet gezet nu komt er van alle kleuren inkt uit. dus het lijkt me dat het geen verstopping is. Er zit zo te zien verder niets meer tussen printkop en papier. Ik heb de printer opnieuw geinstalleerd omdat mogelijk de fout daar ligt, maar ook een nieuwe print geeft alleen de kleuren weer.
    Kan het iets anders zijn wat ik zelf kan repareren of is dit een hopeloze zaak en dient de printer als overleden te worden beschouwd?
    Gert

  23. peter schreef:

    Het werkt geweldig bij de Mx850. Heb de hele kop onder water gezeten net zolang bewogen tot het water doorzichtig blijft. Droogfohnen en klaar

  24. irene schreef:

    Heb ook de 640, opeens komt hij niet meer On line. Stroomsnoer gecontroleerd is goed. Weet iemand hoe ik bij de voedingprint kan komen, zekering defect? Of weet iemand een oplossing hiervoor?Heb in eerder reactie gelezen over printer-teller resetten (is mogelijk in Service-mode)??

  25. r.broers schreef:

    Hallo,

    Wie kan helpen?

    Printer print letterlijk van één op andere moment geen blauw meer. Eerst perfect, nu ineens consequent geen blauw meer.

    Voldoende inkt, geen gekke meldingen. Dus printkop schoongemaakt zoals beschreven. Geen verandering.

  26. Tiny Verhoeven schreef:

    Mijn canon Pixma MP170 geeft aan controleer inkt UO51

  27. Iris schreef:

    Het werkt fantastisch! Printer weer zo goed als nieuw!

  28. Printer schreef:

    Hallo,

    Wie kan helpen?

    Printer print letterlijk van één op andere moment geen zwart meer. Eerst perfect, nu ineens geen zwart meer.

    Voldoende inkt, geen gekke meldingen. Dus printkop schoongemaakt zoals beschreven. Geen verandering.

    Nu ontdekt dat er wel zwart wordt geprint bij instellingen fotopapier, maar bij normaal papier dus geen zwart. iemand een oplossing?

  29. Jan Borgers schreef:

    Bij mijn Canon MG5350 printte PGBK niet meer. Een paar keer een dieptereiniging uitgevoerd echter zonder resultaat. Printkop uit de printer gehaald en deze na verschillende keren te hebben gereinigd met alcohol (geen resultaat) als laatste mogelijkheid maar uitgespoeld met heel heet water en een kwartier lang helemaal ondergedompeld gehad in heet water 80 graden. Daarna de printkop goed uitgeschud en vervolgens met een spuitbus lucht droog geblazen. Gelijk daarna terug geplaatst in de printer, cartridges erin en ja ja hij deed het weer. Was een gok, nieuwe printer of hij doet het weer, en zelfs een fotoprint ziet er weer schitterend uit. Geluk gehad? Ik weet het niet maar voorlopig werkt de printer weer.

  30. Dave schreef:

    Al een tijdje erg blij met de mp640.
    Echter, ineens werd een printje slecht, nogmaals geprint. printje bleef slecht. Daarna kwam er niets meer op papier. Na nogmaals 2 pogingen kreeg ik de melding van de foute printkop en ondanks alle goede raad ( ook van suzanne )
    blijft de foutmelding. Wat me wel opvalt, zodra ik de printkop weer erin zet, is de onderkant weer direct vies.

    Iemand een idee of zal ik maar voor een andere gaan kijken?

  31. Marleen schreef:

    Canon MG 5200 met error B200…. Na de printkop gespoeld te hebben (’t was de moeite na 4 jaar!) ging het nog mis.. Maar: dank zij de vrouwen: de link van Suzanna van 24/4/2014 heeft geholpen!!!! Hij doet het weer (voorlopig???)!! :)

  32. willen weten schreef:

    Printerproblemen witte strepen kleureninkt Canon IP4000

    Probleem nu: gekleurde tekst wordt geprint met 2 witte strepen / lijntjes erdoor heen.
    Gekleurde afbeeldingen worden ook geprint met 2 witte strepen / lijntjes erdoor heen.
    Zwarte fotoafbeeldingen worden ook geprint met 2 witte strepen / lijntjes erdoor heen.
    Zwarte tekenvlakken worden wel goed geprint.
    Zwarte tekst wordt wel goed geprint.

    Probleem een paar dagen geleden: vóór de 1e schoonmaak van de printkop-bakje, werden géén strepen geprint maar juist foute kleuren. Heel veel werd in rood/rose geprint, maar niks in blauw en geel, hoewel er genoeg inkt in die cartrides en vilt zat.
    En nog vreemder, bij testprinten via Eigenschappen-Onderhoud- Controleraster voor spuitopeningen worden wel blauwe testvlakjes geprinten bij Uitlijning een lichtblauwe balk.
    ???
    Gedaan, herhaaldelijk: alle tips voor onderhoud in Eigenschappen-Onderhoud-: Reinigin, Diepe reiniging, uitlijning printerkop, controleraster voor spuitopeningen, uitlijning via Aangepaste instellingen, reiniging onderste plaat,
    Verder: een uitgebreide schoonmaak gedaan van de printerkop, door spoelen met lauw-warm water, op advies van helpdesk Canon-medewerkster.
    Inmiddels nu 3 keer printkop-bakje schoongemaakt in 3 dagen.

  33. Irma schreef:

    als de kussens onder water zijn geweest, is het dan einde oefening met de kop of doet hij het dan weer na het drogen

    tot nu toe nog geen verbetering alle kleuren drukt hij netjes af behalve de pgbk

  34. willen weten schreef:

    Kan een beschadigde printerkabel (rechtsachter bij de Canon IP4000) van invloed zijn of ervoor zorgen dat er strepen geprint worden? De beschadigde kabel ontdekte ik gisteren.

    Ik heb namelijk nu tot 3 keer toe de printerkop en bakje (met chip/contactpunten) eruitgehaald en met lauwwarm water schoongemaakt.
    Probleem vóór de 1e schoonmaakbeurt was: veel kleuren in rood-rose afdrukken, en blauw en groen helemaal niet terwijl er genoeg kleureninkt in andere cartridges zat.

    Na 1e schoonmaakbeurt wel 1 of 2 goede prints. Daar weer niet.
    Na 3e schoonmaakbeurt wordt geel, blauw en rood afgedrukt maar met strepen.
    Ik krijg verder geen foutmeldingen, maar het printen blijft steeds met strepen gebeuren. En het gekke is dat het alleen bij de kleuren gebeurd en niet bij zwart !
    Iedere gekleurde tekstregel heeft 2 witte strepen erdoor heen !

  35. Jan Eversdijk schreef:

    Hoi,

    Ik heb een Canon Pixma MG5250. Geheel zonder aanleiding krijg ik nu de melding U052: Type printkop is onjuist. Ik begrijp dat ik nu kan resetten, maar hoe gaat dat bij dit type?

  36. Dick van Veen schreef:

    Vervolg op mijn berichtje van 27.4.14:
    Na een nachtje in warm water met afwasmiddel is de kop gedroogd en weer in de printer gezet. Resultaat: feilloze kleurenafduk!
    Zo eenvoudig kan het dus zijn. Zeer bedankt voor de tip met prima instructies.

  37. Dick van Veen schreef:

    Mijn Canon Mg6100 gaf beroerde keleurenafdrukken. Zwar: geen probleem. Kleur: vermoedelijk te weinig gebruikt. Reiniging d.m.v. het programma daarvoor:geen resultaat. Bij toeval op de heldere instructies op deze website gestuit. De koppen verwijderd (ging probleemloos) en nu staat dit element in warm water met wat afwasmiddel. En nu maar hopen op succes.
    Wordt vervolgd.

  38. Suzanna schreef:

    Hallo,

    deze methode hielp bij mij niet, maar na wat googlen vond ik in onderstaande link een manier die wel hielp: hij doet het weer!!!
    http://www.tomshardware.co.uk/faq/id-1963504/workaround-b200-error-canon-printers.html

    succes ermee

    • Hein schreef:

      Hallo Suzanna,

      Dit was de oplossing!
      Het schoonmaken van de printerkop heb ik goed uitgevoerd, maar het hielp niet.
      Jouw tip van tomshardware werkte daarentegen helemaal, in één keer goed.

      Dank, dank, dank

    • john schreef:

      Hallo Suzanna,
      Wat een geweldige tip zeg! Na uren zelf aan klooien en vervolgens Canon nederland gesproken te hebben kom jij met deze super tip en mijn printer loop weer als een treintje. ;-) Schandalig dat canon de consument dit niet kan vertellen :-(
      Nee.. die willen alleen maar dat je een nieuwe koopt. groeten John

      • Bart Dekker schreef:

        Enorm bedankt voor het vermelden van deze informatie. De B200 error code is inderdaad een lastig probleem om te verhelpen, ook wij hebben hier weer heel wat van geleerd.

        Onze nieuwe ervaringen hebben we verwerkt in een nieuw artikel op inktweb.nl zodat het voor andere lezers die hetzelfde probleem hebben makkelijk terug is te vinden. Het artikel kun je hier lezen:

        https://www.inktweb.nl/blog/de-canon-b200-error-code-hoe-los-ik-deze-op/

        Nogmaals bedankt voor de goede tip en positieve ervaringen hiermee!

  39. tom schreef:

    Heb de canon pixma IP4700. Ik heb bovenstaande methode ook toegepast.

    Het probleem was dat zwart niet of bijna niet printe op beprintbare dvd’s van verbatim. Printe ik af op papier was het wel goed. Blijkbaar de kleine zwarte inktcartridge wordt gebruikt voor het printen van dvd/cd.

    Nu de eerste prints (na de het reinigen in water) op dvd waren terug perfect. Maar na enkele schijfjes zag ik zo dat het zwart er weer bijna niet meer door kwam. Dus vanaf ik dat zag een dieptereiniging gedaan. Weer enkele schijfjes terug goed en erna terug reiniging…

    Dit is echt geen manier meer van werken maar mijn filmproject moest af en ik moet +/- 150 disc beprinten.

    Ik gebruik wel namaakinkt. Denk dat ik toch beter uitkijk naar ander merk? epson?

  40. Leo van der Waal schreef:

    Getob met mijn Pixma IP4000. De nieuwe dikke zwarte tank leverde geen inkt voor de print. Ook op het punt gestaan een nieuwe printer te kopen. Gaf zoals velen de goedkope inkt van reprint.nl de schuld. Toen deze site gevonden en braaf de instructie opgevolgd. Een paar uur weken in het lauwe water en een nachtje op keukenpapier laten drogen. Teruggezet en de printer uitgelijnd en … BINGO.
    Bedankt voor de tip!

  41. Nienke schreef:

    hey, ik heb een Pixma MG3255… ik heb hem nu 8 maanden ong. vorige week deed mijn printer het nog. een tijdje geleden stopte de wifi functie ermee nu maar via USB. er branden 2 lampjes als ik mijn printer aanzet! C en B die onder de aan/uitknop. mijn laptop kan de printer niet meer herkennen zelf niet als ik de usb in een andere ingang doe! help mij! en wat betekenen die brandende lampjes?! ik kan het nergens op internet vinden. het liefst zo snel mogelijk antwoord want ik heb hem over3 dagen uiterlijk nodig :( of moet ik binnen nu en 3 dagen een nieuwe printer aanschaffen?!

  42. Marthy schreef:

    In september 2013 had ik het probleem met mijn canon MG5250, dat die geen ‘zwart’ meer printte.
    Printkop schoonmaken, nieuwe cartridges, niets hielp. Andere MG 5250 gebruikt gekocht met goede printkop: het probleem bleef. Dit wijst er dan volgens mij op, dat het probleem elders in het apparaat zit.
    Maar goed, mijn eerste printer afgedankt, de vervangende MG 5250 in gebruik genomen, 7 maanden goed gedaan, en nu ….. hetzelfde probleem.
    Help: wie weet waar ik het probleem moet zoeken? Of moet ik na 7 maanden weer op zoek naar een andere printer?

  43. Marianne schreef:

    Ik heb een vraag over onze printer MP610,sinds gisteren geeft hij aan nr:U051 dat de prijntkop niet is geienstaleerd of hij geeft aan dat hij onjuist is,ik heb de printkop de hele nacht in lauwwater gezet en de hele dag laten drogen heb hem er net weer in gedaan maar hij geeft nog steeds diezelfde code aan ik kan er niks meer mee doen ook niet reinigen of proefprinten heeft iemand een oplossing voor mij? wat kan ik verder nog doen?

  44. cees schreef:

    Ik heb een epson stylus 1390 en zwart geeft strepen, magenta ok – cyaan ok maar geel niets meer. Verschillende reinigingen gedaan maar de nozzle check geeft geen verandering. Zie aan de onderzijde wel iets van druppels of aankoeking zitten. Wat te doen? Oh ja, de inkt is textielinkt, dus op waterbasis. Wie helpt me?

  45. Stijn schreef:

    De reiniging uitgevoerd, een hoop inkt zien loskomen alles terug geplaatst, diepte reiniging gedaan, uitgelijnd,…
    Maar nog steeds komt mijn blauw maar op sommige plaatsen door, grijs is rood/roze. Groen is geel met roodachtige strepen.
    Een blauwe balk heeft heeft stukjes blauw maar ziet vooral rood.
    Bij afdruk op hoge kwaliteit was het beter, maar dat blauw is maar flets blauw.
    Iemand een idee wat ik nog kan doen

  46. Frans schreef:

    Bedankt voor het toesturen van de handleiding om de printerkop schoon te maken.
    Helaas krijg ik na het zorgvuldig schoonmaken en drogen nog de melding “B 200”
    Er is een printerfout opgetreden. Koppel het netsnoer los en neem contact op met het servicecentrum.
    Wat nu te doen?

  47. joop schreef:

    Canon MP640 melding “absorptiekussen vol”.Op internet nog niet kunnen vinden hoe het kussen te reinigen en de teller te resetten.
    Vul de inktpatronen bij en heb nog maar enige keren een reinigingsprogramma gedraaid en geen problemen met afdrukken.

  48. Dick de Wee schreef:

    Helaas de printer is vandaag weer gestopt met de code B220.
    Nu toch maar een ander merk kopen.

  49. Dick de Wee schreef:

    Mijn Canon printer MP640 stopte gisteren voor de zoveelste keer met de foutmelding B200. Met behulp van de instructies op uw site de printerkop schoongemaakt enz.
    De printer werkt nu weer perfect (hoplijk blijft hij dit doen).
    Bedankt.

  50. Daniëlle schreef:

    Ook onze printer was al opgegeven, niks meer mee te beginnen…. als laatste poging bovenstaande opgevolgd en nu geen foutmelding meer te bekennen…. :-)

    Thnx!!!